Trafik 05.06.2017
9.30:
Dejcie pozór Mobile, autostrada A4 w Gliwicach nadal stoi. Ciasno jest na odcinku Węzeł Sośnica – skrzyżowanie z Rybnicką, a wszystko w kierunku Wrocławia. Według danych kierowców, na trasie przydarzył się dzwon, na dodatek trwa tam w najlepsze remont, a co za tym idzie jest zwężka.
Przenosimy się do Częstochowy na DK1, a tam zablokowany jest prawy pas w kierunku Warszawy, po tym jak posypał się lakier w starciu osobówki z tirem. A przydarzyło się to na wysokości skrzyżowania z ulica Połaniecką – tak podają mundurowi.
Swoje odstoicie też w Sosnowcu na „S Jedynce” i to zarówno w stronę Dąbrowy jak i Katowic. Miejcie się na baczności.
Na koniec Bytom i spokojna jazda, jak donosi Taxi Rabat 280 77 77.
9.00:
Niespokojnie przebiega poranek na autostradzie A4. W Gliwicach stoicie w potężnych rozmiarów korku na wysokości węzła Sośnica. Sznurek w kierunku Wrocławia zaczyna się jeszcze przed nim i ledwie przesuwa się aż po bramki w Żernicy. Powodem najprawdopodobniej dzwon na trasie i dodatkowo remont tego odcinka autobany. Jeśli macie bardziej szczegółowe informacje dajcie znać pod 695 887 887.
Przenosimy się na odcinek „A Czwórki” w Mysłowicach, gdzie zderzak w zderzak jedziecie w kierunku Krakowa od stacji kolejowej Brzęczkowice po łącznicę z „S Jedynką”, na której również żółwie tempo i to w obu kierunkach od Fashion House po BP.
W Bytomiu kręcicie bez większych problemów, jak podaje Taxi Nova 286 60 60.
8.30:
Uwaga Mobile, „A Czwórka” w Gliwicach sparaliżowana. Jak podają kierowcy, na trasie w kierunku Wrocławia, w okolicy bramek przydarzył się dzwon. Stąd solidnych rozmiarów korek na wysokości węzła z autostradą A1. Wiecie coś więcej o sytuacji na tej trasie? Dzwońcie pod 695 887 887.
Tymczasem przenosimy się do Katowic, gdzie zderzak w zderzak jedziecie wzdłuz Chorzowskiej, w kierunku centrum Katowic. Sznurek zahacza swym ogonem wysokość Zawiszy Czarnego.
W mieście ciasno jest też na Roździeńskiego od krzyżówki z Grota Roweckiego w Sosnowcu po tę z ulicą Dudy Gracza.
A co słychać w Sosnowcu? Korek i to w obu kierunkach na „S Jedynce”. Żółwim tempem jedziecie na odcinku pomiędzy Fashion House, a krzyżówką z Hubala.
W Bytomiu bez większych utrudnień jak donosi Taxi Rabat 280 77 77.
8.00:
Kółka w dłoń i na powrót kręcimy po śląskich trasach, na których ruch coraz większy i z każdą chwilą na strategicznych ciągach pojawiają się zatory. Zaczynamy od jazdy zderzak w zderzak na autostradzie A4 w Gliwicach. Jak donoszą kierowcy na trasie w kierunku Wrocławia przydarzyła się klepka, która skutecznie uniemożliwia płynny ruch na wysokości Europy Centralnej.
Skręcamy do Rudy śląskiej, gdzie żółwim tempem wleczecie się od Goduli po rondo w Chebziu.
W Katowicach ciasno na DTŚ-ce od strony Chorzowa. Z kolei w Sosnowcu stoicie na S1 na wysokości remontowanego wiaduktu na Niwce.
W Bytomiu bez większych kłopotów, jak podaje Taxi Nova 286 60 60.
7.00:
Reporterzy „Dejcie pozór na drodze” powracają z dawką najnowszych informacji ze śląskich dróg, które nadzwyczaj spokojne o poranku. Policjanci nie interweniują, bo i kogut nie ma w jakim celu migać, a to oznacza, że skupimy się ponownie na stałych utrudnieniach.
Pachołki mijacie na „A Czwórce” w Gliwicach. Na odcinku bramki Żernica – węzeł Sośnica jedziecie po jednym pasku w każdą stronę. Na dodatek nie przyśpieszacie powyżej 80 km/h. A prace mają tam potrwać do 14-go czerwca, czyli do środy w przyszłym tygodniu.
Zwężka czyha też na Was w Sosnowcu na trasie S1, gdzie na wysokości Niwki panowie w odblaskach nadal grzebią przy remoncie wiaduktu – już teraz robi się tam ciasno w stronę Katowic.
Po Bytomiu i Piekarach śmigacie bez utrudnień, mimo że ruch spory – wiemy to dzięki Taxi Rabat 280 77 77.
6.30:
Samochód Radia Piekary ponownie w trasie, specjalnie dla Was przywozi najświeższe informacje z śląskich dróg, na któe po wieczornych i nocnych burzach powrócił spokój i suchy asfalt. Mundurowi milczą co do kraks utrudniających Wam jazdę, dlatego sprawdzamy gdzie swoje zabawki rozstawili drogowcy.
A Panów w pomarańczowych koszulkach mijacie w dalszym ciągu na „A Czwórce” w Gliwicach. Pomiędzy bramkami Żernica a Węzłem Sośnica pachołki mijacie jedną nitką w obu kierunkach.
Z kolei wahadło czeka Was na trasie numer 45 na odcinku Krzyżanowice – Tworków. Na dodatek zwalniacie tam do 60 km/h.
Po Bytomiu i Piekarach śląskich śmigacie bez większych kłopotów, jak donosi Taxi Nova 286 60 60.
← Wróć na stronę główną