Piekary Śląskie: Uwaga kierowcy od kilku dniu obowiązują zmiany w centrum miasta
W Piekarach Śląskich na największym skrzyżowaniu doszło do zmian w organizacji ruchu. Do zmian doszło na skrzyżowaniu ulic Bytomskiej, Miarki i Wyszyńskiego a dotyczą pasów prowadzących w kierunku Bazyliki.
– Lewy pasy, który do tej pory był do skrętu w lewo i do jazdy na wprost teraz służy tylko do skrętu w lewo. Z kolei z prawego pasa skręcimy w prawo i pojedziemy prosto. W tym miejscu tworzyły się korki i kierowcy zwracali uwagę na ten problem – tłumaczy Adam Maruszczyk z piekarskiego magistratu.
Pomimo informacji w mediach i ustawionych znaków wielu kierowców jeździ na pamięć i łamie przepisy ruchu drogowego. – Taka jest ludzka natura, że jeździmy na pamięć. Informacje o zmianach pojawiły się w mediach. Jest też odpowiednie oznakowanie i miejmy nadzieję, że już za chwilę wszystko się unormuje – dodaje Maruszczyk.
Część kierowców nie miała problemów ze zmianami i chwali nowe rozwiązanie.
Zmieniona organizacja ruchu obowiązuje od kilku dni, ale nadal wielu kierowców nie zauważyło znaków i jeździ na pamięć.
← Wróć na stronę główną